Odchyt koček

01.09.2010 00:01

 

Kočky jely do lázní

Po opuštění a zbourání domu manželů Fuchsových zůstaly „na ulici“ tři kočky. To mi potvrdil i pan Fuchsa, když jsme ho v domově navštívili. Požádal jsem proto na úřadě o odchyt. Paní Alena Kallasová z oboru životního prostředí byla velice vstřícná a bylo vidět, že situaci v Chaloupkách dobře zná. Vedoucí útulku (spravovaného městskou policií) stanovil odchyt na 24. 8. 2010. Paní Kallasová osobně roznesla informaci do schránek v okolí odchytu. Z textu bylo patrné, že kočky vlastně „jedou do lázní“, protože budou na náklady obce prohlédnuty veterinářem, vykastrovány, odčerveny a po karanténě zase vráceny do lokality, kde byly odchyceny. Pokoušel jsem se s pracovníky útulku domluvit, že by se všechny nevracely – ale podle vyhlášek je jedině možné, že obec stanoví jinou lokalitu, kde by byly vypuštěny. To ovšem není řešení. Možnost, že by si kočky z útulku někdo vzal, je spíš teoretická, protože tyto polodivoké kočky k nikomu nepřilnou – jak říkají chovatelé, nejsou „vymazlené“ – takže si takové kočky nikdo nebere.

Městská policie ráno nastražila čtyři odchytové klece, dvě na ulici K dálnici a dvě na Krajní. Téměř vzápětí se na K dálnici chytila první nešťastnice – už notně zdecimovaná a vyhladovělá.

Na snímku je vidět, že ji neznámá paní soucitně přikryla igelitem, protože právě drobně pršelo. To od ní byl pěkné, horší bylo, že ke klecím přiložila misku kočičích dobrot.

To by samozřejmě celou akci zhatilo (skoro by se dalo říct, že to „mařilo úřední výkon“), takže jsme misku odnesli a dočasně schovali.

Když pro kočku přijel vůz, do druhé klece na Krajní se chytila další kočka.

Protože mi byla povědomá, našli jsme na poslední chvíli před odvozem majitele, kteří si ji zapomněli označit.

Po poledni se chytila poněkud pelichající nešťastnice.

Před půl desátou jsme volali odvoz pro třetího nočního lovce.

Druhý den se na plechové střeše domku pana kostelníka promenádovala kočka, která se na ulici objevila, když zemřel poslední majitel domku K dálnici 2. Náhradní panička, která ji příležitostně krmila, bohužel nedávno také zemřela.

Policisté mě upozornili, že kočka je označená, což bylo vidět až se otočila z boku. Takže ji někdo přijal za vlastní a je o ni tedy postaráno.

 

Jestli se podařilo odchytit právě ty tři bezdomovce z Krajní 6 se zodpovědně říct nedá, ale proti odchytu, který proběhl zhruba před dvěma roky, byl vcelku úspěšný. Tehdy se podařilo chytit jen jednu kočku.

Snad akce přispěje k regulaci toulavých koček v Chaloupkách.

 

Josef Strubl

—————

Zpět